Serwis Liebher poleca Koparkę kołową Liebherr A 916 Litronic

Koparka kołowa Liebherr A 916 Litronic, to maszyna polecana przez Serwis Liebher, jako sprzęt wysokiej klasy, wyprodukowany z zachowaniem najwyższych standardów dotyczących bezpieczeństwa. Zajmując się stale maszynami budowlanymi, Serwis koparek Liebherr posiada bogatą wiedzę na temat jakości i wytrzymałości tego typu sprzętu, dlatego bez obaw można zaufać opinii pracowników i powierzyć im zarówno naprawę, jak i przedsprzedażową czy posprzedażową wycenę. W poniższym artykule znajdziecie Państwo opis jednej z najnowszych koparek na rynku. Czym się ona wyróżnia i co w niej zmieniono w porównaniu z poprzednim modelem?


Serwis Liebherr o koparce najnowszej generacji

Koparka kołowa Liebherr A 916 Litronic, to przykład zastosowania najnowszej generacji technologii. Charakteryzuje się niezwykłą żywotnością i nieprzeciętną wydajnością, a wszystko to dzięki zamontowaniu głównych części firmy Liebherr. Na uwagę zasługuje również wygodna i duża kabina, która zapewnia operatorowi odpowiedni komfort pracy.

Koparka A 916 Litronic uzyskuje swoją moc z 4-cylindrowego silnika diesla Liebherr o mocy 110 kW (150 KM) ze wspólnym wtryskiem paliwa. dzięki zastosowaniu zewnętrznego systemu recyrkulacji spalin, spełnia on wymagania dla ich poziomu (IIIB). Dodatkowo emisje zanieczyszczeń redukuje katalizator oksydacyjny niewymagający konserwacji. Zastosowanie go obniża dodatkowo koszty eksploatacyjne.

Koparkę można wyposażyć również we filtr cząstek stałych, co umożliwi jej pracę w budynkach.

Serwis koparek Liebherr zapewnia, że jak wszystkie nowoczesne maszyny, tak i koparka A 916 Litronic, spełnia wymagania nowej koncepcji napędu jezdnego. Przyczynia się on do odczuwalnego zmniejszenia zużycia paliwa w trakcie jazdy i poprawia przyspieszenie w szczególności podczas jazdy pod górę. Zredukowanie zużycia paliwa oraz lepszą sterowność zapewnia dodatkowo zoptymalizowanie całego układu hydraulicznego. Świetnie zaprojektowane i dokładnie przetestowane podwozie, ze zintegrowanym systemem podróżnym, pozwala wykluczyć ryzyko związane z uszkodzeniem systemu napędowego.

Serwis Liebherr chwali bezpieczeństwo i wygodę koparki A 916 Litronic

Oprócz tego, że koparka A 916 Litronic jest bardziej wydajna i zaopatrzona w najnowsze technologie, jest również bezpieczna i wygodna.

koparko-ładowarka współpracująca z ciężarówkąJej nadbudowę, w trakcie transportu lub jazdy w ruchu drogowym, można zablokować przy pomocy zintegrowanego hamulca mechanizmu obrotu – dlatego też trzpień blokujący, umiejscowiony na zewnątrz, nie występuje. Prawidłowe ustawienie do jazdy w ruchu drogowym sygnalizuje symbol „ustawienie do jazdy” pokazujący się na wyświetlaczu.

W odróżnieniu od swojego poprzedniego modelu, posiadającego zbiornik paliwa o pojemności 290 l, koparka Liebherr A 916 Litronic wyposażona została w bak o pojemności aż 360 l. Fakt ten, w połączeniu z mniejszym zużywaniem paliwa przez maszynę sprawia, że trzeba tankować ją zauważalnie rzadziej.

Nowoczesna kabina koparki pomyślana jest tak, aby zapewnić operatorowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Znaczący wpływ na to mają:

  • regulowany fotel, dostosowany do ciężaru kierowcy, wyposażony w ogrzewanie, pas biodrowy, zagłówek oraz pneumatyczne zawieszenie,
  • ergonomiczna klawiatura,
  • jednostka wskaźników z funkcją dotykowego ekranu,
  • duże, szklane powierzchnie, gwarantujące operatorowi większe bezpieczeństwo,

Bezpieczeństwo tej maszyny dodatkowo zwiększają zamontowane białe światła LED, zintegrowane kierunkowskazy oraz czerwone tylne światła LED. Dzięki wydłużonemu działaniu ledowego oświetlenia, w porównaniu do tradycyjnych żarówek, koszty serwisowania i utrzymania maszyny znacznie się obniżają.

Koparka A 916 Litronic łatwa w serwisowaniu

Koparkę tę, jak z łatwością zauważyli pracownicy serwisu koparek Liebherr, cechuje łatwy i wygodny dostęp do punktów wymagających czynności naprawczych, a konieczne prace serwisowe da się wykonywać z podłoża. Czyszczenie dużej jednostki chłodzenia znacznie ułatwia możliwość przechylenia wydajnego wentylatora do przodu. Zamontowany seryjnie pręt magnetyczny w zbiorniku hydraulicznym wydłuża eksploatację hydraulicznego oleju.

Należy jednak pamiętać, że jeśli istnieje ryzyko, iż maszyna działa nieprawidłowo lub jej praca została w jakikolwiek sposób zakłócona, oznacza to, że bezzwłocznie powinno się skontaktować z najbliższym serwisem Liebherr.