Eksploatacja maszyn budowlanych Liebherr zimą

Okres zimowy wiąże się przeważnie z trudnymi warunkami atmosferycznymi, które ciężko znoszą nie tylko ludzie. Zimą na placu budowy trzeba np. szczególnie zatroszczyć się o wszystkie maszyny budowlane, które mogą ulec pewnym uszkodzeniom ze względu na panujące minusowe temperatury. Sama eksploatacja maszyn budowlanych przy takiej pogodzie również powinna być nieco inna niż w przeciągu dni ciepłych. Musimy stać się bardziej wyczuleni i ostrożniejsi przy sprawdzaniu ich stanu technicznego. Nadal zbyt mało użytkowników maszyn budowlanych pamięta o ich odpowiednim przygotowaniu na zimę, dlatego dzisiaj podpowiemy i przypomnimy jak eksploatować tego rodzaju maszyny w okresie zimowym.

Błędy przy eksploatacji maszyn w okresie zimowym

Zimą prace na budowie postępują znacznie wolnej, głównie przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Powstaje zatem potrzeba gonienia terminów, co przekłada się na złe wykorzystanie maszyn. Często odkłada się serwis maszyn budowlanych Liebherr na później, co w konsekwencji może okazać się tragiczne w skutkach i całkowicie zastopować pracę.

Minusowe temperatury niekorzystnie wpływają na maszyny budowlanego, z tego powodu najlepiej wszystkie regulacje należy przeprowadzać ze znacznym wyprzedzeniem w dużo lepszych warunkach pogodowych bądź ewentualnie w ogrzewanych pomieszczeniach. Jeżeli jest to jednak niemożliwe i musimy dokonać korekty już na placu budowy to konieczne trzeba wykazać się wysoka precyzją oraz wyczuciem.

Jeżeli masz wątpliwości co do stanu danej maszyny budowlanej to nie wykorzystuj jej w tym momencie na placu budowy, jest to bowiem typowy błąd. Skupianie się na realizacji celu przy ignorancji sprawności maszyn jest niedopuszczane.

Dlatego zimą konieczny jest serwis maszyn Liebherr.

Serwis maszyn budowlanych Liebherr

ładowarki Liebher serwis BiałystokW okresach zimowych należy znacznie częściej dokonywać serwisu maszyn budowlanych Liebherr. Początkowy przegląd najlepiej zrobić kiedy jeszcze nie pojawiły się pierwsze przymrozki. W ten sposób będziemy mieć pewność, że jesteśmy w pełni przygotowani do zimy. W razie jakichkolwiek wątpliwości taki przegląd trzeba będzie powtórzyć, bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze, a zimą częściej dochodzi do różnego rodzaju wypadków, w tym także na placu budowy.

Podczas serwisu Liebherr dużą uwagę warto zwrócić na oświetlenie maszyn, którą muszą mieć zapewnione dobrą widoczność, a jak wiadomo zimą szybko robi się ciemno. Praca w tego typu warunkach z pewnością nie jest łatwa, dlatego porządne oświetlenie to podstawa.

Najlepszy serwis maszyn Liebherr

Jeden z najlepszych serwisów maszyn budowlanych Liebherr oferuje nam firma Regem, która posiada bardzo bogatą ofertę usług. Jest to wiodąca firma zajmująca się serwisem maszyn Liebherr w Polsce. Swoje zadania wykonuje ze szwajcarską precyzją i doskonale wie na co zwrócić uwagę podczas przeglądu oraz naprawy maszyn budowlanych.

Firma Regem przygotowuje Twój sprzęt na zimę, a nawet przeprowadzi odpowiednie szkolenie pracowników dotyczące właściwej eksploatacji maszyn budowlanych. Od teraz przymrozki nie wydają się być już takie straszne.