Jak wybrać dobrą koparkę firmy Liebherr?

Koparka należy do maszyn, bez których niemożliwa jest praca na budowie. Wykorzystywana jest szczególnie do budowy bardzo dużych obiektów takich jak drogi, obiekty przemysłowe czy zwyczajnie domy lub mieszkania. Obecnie jest to najpopularniejszy sprzęt budowlany, którego pełno jest zwłaszcza właśnie na polskich drogach. Jest to zatem obowiązkowe wyposażenie każdej firmy budowlanej, które jednakże kosztuje niemało. Alternatywą dla zakupu nowej koparki może być zakup koparki używanej bądź ewentualnie jej wynajem. Bez różnicy na formę jej zakupu, najważniejsze są kryteria, jakimi powinniśmy się kierować podczas wyboru koparki. Regem Service podpowiada na co zwrócić uwagę i co powinno być kryterium wyboru przy zakupie lub wynajmie takiego sprzętu. Zapraszamy do lektury także innych wpisów blogowych poświęconych podobnej tematyce.

Istotne parametry i serwis koparek Liebherr

Koparki to maszyny, które przeznaczone są w głównej mierze do robót ziemnych. Poza samym kopaniem w ziemi można je wykorzystywać także między innymi do przeładunku sypkich materiałów, takich jak żwir albo piasek. Ogólnie koparki dzieli się na dwie podstawowe grupy:

  • koparki pracujące w cyklu przerywanym – używane są pomiędzy kolejnymi etapami prac przez naczynie urabiające. Ich druga nazwa to koparki jedno naczyniowe, gdyż przeważnie wyposażone są tylko w jedno naczynie urabiające. Tego rodzaju koparki są stosowane najczęściej.
  • koparki pracujące w trybie ciągłym – każdy etap pracy jest wykonywany jeden po drugim. Te koparki posiadają najczęściej szereg naczyń urabiających, które połączone są poprzez zamknięty łańcuch. Nazywane bywają koparkami wielonaczyniowymi.

Liebherr serwis koparekDo niewielkich robót ziemnych wykorzystuje się jednakże koparko-ładowarki. Ich konstrukcja zbudowana jest zazwyczaj na bazie ciągnika. Wyróżnić można jeszcze jeden rodzaj koparki, czyli tzw. minikoparkę. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do trudno dostępnych miejsce, gdzie duże koparki nie mają szans dotrzeć. Sprawdzają się więc w wielu sytuacjach i z pewnością są bardzo przydatne. Zarówno jedne, jak i drugie koparki wymagają serwisu maszyn Liebherr, który pozwoli im na w pełni sprawne działanie oraz maksymalne wykorzystanie swojego potencjału.

Serwis koparek Liebherr

Koparki, tak jak inne maszyny budowlane powinny zostać poddawane serwisowaniu maszyn. Serwis koparek Liebherr to ich szansa na znacznie dłuższą żywotność. Jak powszechnie wiadomo, koparki, szczególnie te o większych rozmiarach, kosztuję niemało, dlatego warto jest o nie dobrze zadać.

Serwis koparek Liebherr zapewni odpowiednią pielęgnacje, a w razie potrzeby nawet wymianę części, których lepiej nie zamawiać na własną rękę. Doświadczeni pracownicy serwisu maszyn budowlanych Liebherr dobiorą oryginalne części i poddadzą maszynę dokładnej wycenie. Możesz zatem na niego liczyć również  podczas zakupu nowej koparki, czy jej sprzedaży.

Serwis oceni wartość sprzętu

Z serwisem maszyn budowlanych Liebherr poznasz dokładną wartość Twojej koparki i upewnisz się, czy nie przepłacasz. To jedyna rozsądna decyzja dla każdego właściciela firmy budowlanej. Jeżeli szukasz najlepszego serwisu maszyn Liebherr to udaj się do firmy REGEM, która posiada największe kompetencje w zakresie serwisu maszyn Liebherr w Polsce.