Eksploatacja maszyn budowlanych Liebherr

Eksploatacja maszyny budowlanej rozpoczyna się wraz z chwilą jej pierwszego użycia i trwać może naprawdę bardzo długo, w sumie aż po okres złomowania. W miedzy czasie używana jest przede wszystkim do celów produkcyjnych, czyli przede wszystkim do pracy na budowie. Jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać jej wszystkie właściwości w całym okresie eksploatacji to dobrze jest wykonać określone czynności techniczne, a także organizacyjne, a więc profesjonalną obsługę maszyn. Wiadomo przecież, że wraz z upływem czasu można zaobserwować spadek jej wydajności, które wwiąże się z obniżeniem jakości wykonywanej pracy, czy nawet zwiększeniem zużycia paliwa. Starsze maszyny zaczynają mieć również usterki techniczne. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Potrzebny będzie serwis Liebherr.

O czym pamiętać przy eksploatacji maszyn Liebherr?

Prawidłowa eksploatacja maszyn budowlanych Liebherr to również jej właściwie użycie na placu budowy. Musimy więc skupić się na technice pracy. Koparki muszą kopać zgodnie z technologią w innym wypadku zużyją się o wiele szybciej niż powinny. Po skończonej pracy ważne jest także ich odpowiednia pielęgnacja. Każdą maszynę budowlaną trzeba zatem umyć i zdjąć z niej wszystkie niepotrzebne w danej chwili osprzęty. Należy przy tym zwrócić uwagę na jakość paliwa. Jest to szczególnie ważne w okresach niskich temperatur.

Serwis maszyn budowlanych Liebherr

Obsługa maszyn budowlanych może dzielić się na różne kategorie, najczęściej wyznacza się dwie podstawowe: obsługę codzienną oraz czynności okresowe. Te pierwsze wykonywać powinni właściciele bądź pracownicy i mają one polegać przede wszystkim na kontroli wizualnej wszystkich płynów eksploatacyjnych. Duże znaczenie ma również sprawdzenie trwałości spawów, wzmocnień, a także układów hamulcowych. Dokładnie trzeba przeanalizować nowo powstałe ślady zużycia i ewentualne uszkodzenia.

Czynności okresowe najlepiej pozostawić specjalistom w tej dziedzinie i zgłosić się do serwisu maszyn budowlanych Liebherr, gdzie możemy liczyć na kompleksową usługę. Dobrze jest sprawdzić dany serwis pod względem oferty, żeby wiedzieć na co dokładnie możemy liczyć i czego powinniśmy wymagać.

Na czym polega serwis Liebherr?

Serwis maszyn budowlanych Liebherr to kompleksowa obsługa, która obejmuje między innymi:

 • naprawę i serwis pogwarancyjny,liebherr białystok
 • wykonywanie napraw silników,
 • naprawę układów klimatyzacji,
 • regenerację pomp,
 • naprawę elektroniki Liebherr,
 • diagnozę przed zakupową maszyny,
 • diagnozę przedsprzedażowa maszyny,
 • badanie przyczyn powstania usterek,
 • sprzedaż części nowych i używanych,
 • dobór materiałów eksploatacyjnych do charakteru pracy maszyn,
 • szkolenie operatorów z zakresu prawidłowej eksploatacji oraz budowy maszyny,

To tylko nieliczna część całej oferty serwisu Liebherr. Nie posiada go jednak każda firma tego rodzaju. Gdzie zatem znajdziemy taką świetną propozycję? Tego rodzaju kompleksową obsługę otrzymamy w Serwisie Maszyn Budowlanych Regem Service.

Firma Regem posiada bowiem pełny zakres kompetencji w obszarze serwisu maszyn Liebherr w Polsce.