Klawiatura Liebherr jest elementem konsoli sterowniczej maszyn, których obsługa odbywa się za pomocą nowoczesnych systemów zintegrowanych ze sterownikami. Cały pulpit zarządzany przez operatora dźwigu, koparki, czy ładowarki jest integralną częścią tej maszyny, dlatego również klawiatura powinna być sprawna oraz poddawana regularnym przeglądom.

Pulpit sterowniczy z klawiaturą Liebherr – prostota zaawansowanych rozwiązań

Współczesne maszyny budowlane wyposażone są w innowacyjne technologie, które usprawniają wykonywanie codziennych czynności na placach budowy lub wszędzie tam, gdzie prowadzone są określone działania. Za pomocą klawiatury Liebherr obsługiwana jest znaczna część podzespołów danej koparki, ładowarki lub innej maszyny, co pozwala na swobodne operowanie osprzętem.

W nowoczesnych kabinach elektronika pokładowa jest już standardem, dlatego panel z klawiaturą stanowi stały element wyposażenia tych kabin.

Płyną z tego między innymi poniższe korzyści:

  • intuicyjne ustawienie parametrów pracy maszyny – w tym sterowanie obrotami silnika, ustawianie trybów roboczych w poszczególnych opcjach aż do możliwości prowadzenia prac w najtrudniejszych warunkach,
  • dostępność elementów sterowania – zarówno sama klawiatura, jak i pozostałe przyciski oraz dźwignie pozwalają swobodnie sterować pracą maszyny, a jednocześnie nie przesłaniają widoczności w obszarze roboczym,
  • budowa sprzyjająca pracom konserwacyjnym – wymiana oleju silnikowego, naprawa drobnych usterek oraz regeneracja podzespołów może się odbywać bez demontażu dużych elementów kabiny i wnętrza,
  • szybkie diagnozowanie – kontroli mogą podlegać wszystkie parametry działania danej maszyny, a podłączenie do sprzętu diagnostycznego pozwala ocenić te parametry i wykonać ewentualne korekty.

Obecność ergonomicznej nowoczesnej klawiatury sprawia, że operator może z fotela w kabinie ustawić właściwości pracy całej maszyny, a także warunki, w jakich sam będzie pracować, chociażby temperaturę nawiewu klimatyzacji.

Klawiatura Liebherr do zabezpieczeń

Dodatkową funkcjonalnością klawiatury Liebherr jest możliwość solidnego zabezpieczenia maszyny przed użytkowaniem przez osoby niepowołane. Z poziomu panelu sterowania i przycisków dostępnych na konsoli można skutecznie zablokować poszczególne funkcje, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla zamka w drzwiach kabiny.

Kontrolowanie poszczególnych funkcji komputera za pomocą klawiatury to właśnie wszechstronne udogodnienie, które odpowiednio eksploatowane pokazuje całą gamę możliwości elektroniki wdrożonej do danej koparki czy ładowarki.

Czytelne menu oraz przejrzyste komendy są dopełnieniem całości.

Marka Liebherr w Regem Service

Prawidłowe działanie klawiatury Liebherr to stan optymalny, natomiast wszelkie nieprawidłowości należy zgłaszać w autoryzowanym serwisie. Zgłaszając się do nas macie Państwo pewność, że wszelkie prace zostaną przeprowadzone w oparciu o profesjonalny sprzęt oraz z użyciem wysokiej klasy oprogramowania.