Jak Serwis Liebherr pomoże zadbać o ładowarkę

Serwis Liebher zadba o ładowarkę i sprawi, że jej użytkowanie będzie bezpieczne oraz długotrwałe. Mając bogate doświadczenie w serwisowaniu maszyn budowlanych Liebherr, jest w stanie naprawić każdą z nich. Dodatkowo świadczy usługi wyceny przed- i posprzedażowej, a także szkoli osoby odpowiedzialne za używanie danego sprzętu na budowie.Każdą z tych usług gwarantuje nasz Dlatego właśnie zapraszamy do zapoznania się z wpisem blogowym, który nasza firma dedykuje wszystkim osobom, które zagadnieniami z zakresu maszyn Liebherr są zainteresowani. Zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego wpisu.

Istotne informacje o ładowarkach – Serwis Liebherr wyjaśnia

Ładowarka jest to jedna z maszyn budowlanych przeznaczona do robót ziemnych, w tym przypadku transportu i załadunku urobku, pokonująca krótkie dystanse. Wbrew powszechnej opinii nie odnosi się to tylko do typowych placów budowy, ale również do remontów, czy modernizacji. Dużą popularnością, ze względu na swoją funkcjonalność oraz dostępność na rynku, cieszą się ładowarki łyżkowe.

koparko ładowarka gąsiennicowaZe względu na budowę dzielą się one na:

  • ładowarki łyżkowe gąsienicowe – na ciągu gąsienicowym – najczęściej wykorzystywane w kamieniołomach,
  • ładowarki łyżkowe kołowe – na ciągniku kołowym,
  • nieprzegubowe – jednoczęściowe podwozie i dwa skrętne koła,
  • przegubowe – dwuczęściowe podwozie (część przednia i tylna) połączone przegubem.

Te ostatnie są obecnie najczęściej spotykane i wykorzystywane podczas wszelkich robót budowlanych.
Ze względu na przeznaczenie ładowarek, dzielimy je na naziemne i kopalniane.

Biorąc pod uwagę sposób pracy tej maszyny, wyróżnić można następujące rodzaje:

  • czołowe – łyżka znajduje się z przodu maszyny i tylko w jednej płaszczyźnie można ją poruszać,
  • obrotowe – łyżka umieszczona jest na obrotowej platformie, co pozwala na wysypywanie ładunku na bok bez obracania całej maszyny,
  • z łyżką wychylną na bok,
  • z wyładunkiem zasięrzutnym – możliwości ruchu łyżki tylko w jednej płaszczyźnie od czoła pojazdu, aż do tyłu.

Kto może zostać operatorem ładowarki?

Serwis maszyn Liebherr przypomina, że konserwacją ładowarek mogą zajmować się tylko osoby, które uzyskały pozytywny wynik egzaminu przed komisją kwalifikacyjną oraz posiadają kwalifikacje wymagane przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych.

Osoby pracujące jako operatorzy powinny wykazywać się takimi cechami, jak dokładność, wyczucie, precyzja, a także dobra koordynacja ruchów. Pośpiech i brawura bowiem mogą zakończyć się nie tylko uszkodzeniem maszyny, ale i narazić zdrowie operatora na znaczne ryzyko. Do zadań osoby operującej ładowarką należą również przygotowanie terenu oraz ocena ewentualnych zagrożeń i dążenie do ich wykluczenia.

Ładowarki to maszyny budowlane, które mogą poruszać się również po drogach publicznych, dlatego operator, oprócz ukończonego kursu operatora ładowarki, kompletu badań lekarskich pozwalających na pracę w trudnych warunkach, powinien posiadać również prawo jazdy kategorii B.

Operator ładowarki jest zwykle jednym z pracowników na placu budowy. Wspólnie z innymi wykonuje powierzone przez zleceniodawcę zadania, powinien więc posiadać odpowiednie umiejętności pracy w zespole, przyjmowania i realizowania konkretnych zadań. Powinien być także elastyczny, szybko reagować na zmiany, łatwo komunikować się z innymi, przy czym ze względu na panujący na budowie hałas, może to być często komunikacja niewerbalna – oparta na gestach.

Niesprawna ładowarka? Serwis ładowarek Liebherr pomoże

Tylko właściwe używanie maszyny budowlanej, takiej jak ładowarka, zapewni jej prawidłowe działanie. Czasami jednak, na skutek różnego rodzaju warunków, typu niekorzystne warunki pogodowe, trudny teren czy brak części zapasowych, może się zdarzyć, że ładowarka będzie wymagała pomocy serwisanta.

Działanie serwisu Liebherr

Serwis Liebherr dociera bezpośrednio na plac budowy, gdzie znajduje się uszkodzona maszyna. Chcąc pokazać, że w pełni zasługują na zaufanie, pracownicy mogą wykonywać naprawy pod okiem właściciela lub operatora, a także w miejscach monitorowanych. W ramach usług wykonywana jest naprawa pogwarancyjna, a także ta związana z eksploatacją maszyn, w tym ładowarek.

Oprócz tego dokonywana jest pełna diagnostyka maszyn, regeneracja poszczególnych układów i okresowe przeglądy.

Serwis Maszyn Liebherr bazuje na oryginalnych częściach firmy Liebherr. Na życzenie klienta może jednak zainstalować części używane, lub zamienniki oryginalnych. W tym przypadku pracownicy dołożą starań, by wybrać to, co sprawdzi się najlepiej. Przydatne będzie tu wieloletnie doświadczenie nabyte podczas pracy nad licznymi maszynami budowlanymi.