Maszyny budowlane w leasingu

Na placu budowy najważniejsze są bez wątpienia maszyny budowlane, które są niezbędne do większości prac. Koparki, ładowarki, żurawie o wiele przyspieszają roboty budowlane i wpływają na skrócenie terminów. Jedyny problem powiązany z ich zakupem dla przedsiębiorstw budowlanych to wysokie ceny, które mieszczą się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jest to naprawdę duży kłopot przede wszystkim dla małych i średnich firm budowlanych, które nie dysponują zbyt pokaźnym funduszem. Mają wtedy do wyboru kilka rozwiązań: wynajem maszyn na dany okres czasu, zakup używanej maszyny lub skorzystanie z leasingu.

Pierwsza alternatywa jest opłacalna tylko przez krótki czas, zaś druga może nas narażać na zbyt częste wizyty w serwisie maszyn Liebherr, nic dziwnego, że najczęściej wybierana jest możliwość trzecia.

Zalety leasingu  i serwisy maszyn budowlanych Liebherr

Leasing maszyn budowlanych to rozwiązanie, które niesie ze sobą mnóstwo zalet. Nie musimy od razu angażować dużej sumy pieniędzy, a rozkładamy ją na dogodne dla nas raty. Musimy jedynie uiścić opłatę wstępną, która wynosi zazwyczaj 10% wartości sprzętu w jaki chcemy zainwestować. Koszty leasingu wpływają jednocześnie na obniżenie zobowiązań podatkowych, ponieważ stanowią w całości koszty uzyskania przychodu. Sam leasing posiada wiele więcej zalet. Najłatwiej zauważyć je w zestawieniu z wynajem maszyn budowlanych. Wartość VAT finansuje bowiem firma leasingowa, nie musimy jej więc pokrywać sami, co jest już bardzo dużą oszczędnością.

Możemy wtedy przeznaczyć więcej funduszy na serwis maszyn budowlanych Liebherr, który pozwoli nam utrzymać sprawność maszyn.

Umowę leasingową zawiera się na czas określony, zależny od stron, a sprzęt budowlany zawsze możemy wykupić, jeżeli tylko podejmiemy taką decyzję. Niekiedy jest to bardzo korzystny krok w rozwoju przedsiębiorstwa budowlanego. Ważna jest oczywiście sprawność maszyn, co leasing w pełni nam zapewnia.

Leasing i formalności

serwis maszyn liebherZawarcie umowy leasingowej wymaga oczywiście pewnych formalności więc dobrze zabrać ze sobą na spotkanie wszystkie potrzebne dokumenty. Podczas pierwszego kontraktu leasingowego niezbędne będą m.in dokumenty rejestrowe oraz finansowe firmy za dwa ostatnie okresy rozliczeniowe.

Jak wynika z badań Polska jest liderem wśród krajów, które inwestują w leasing, jest to zatem u nas niezwykle doceniane rozwiązanie, które wybiera większa część właścicieli przedsiębiorstw budowlanych. Z tej możliwości korzystają zwłaszcza średnie firmy budowlane.

Serwis maszyn budowlanych Liebherr

Poza inwestowaniem w leasing, firmy budowlane w Polsce przeznaczają największe sumy na serwis maszyn Liebherr, gdyż zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest wysoka jakość i sprawność maszyn budowlanych. Bez tego niemożliwa byłaby żadna praca budowlana, nie mówiąc już o dotrzymaniu terminów budów.

Serwis maszyn budowlanych Liebherr zapewnia tym samym doskonałą opiekę nad naszymi maszynami. W swojej ofercie posiada m.in. serwis koparek Liebherr, czy serwis ładowarek Liebherr. To prawdziwy lider na rynku.