Kiedy wynająć maszyny budowlane firmy Liebherr?

Wynajem maszyn budowlanych staje się coraz bardziej popularny także w Polsce. Znaczna część właścicieli firm budowlanych wykorzystuje właśnie tą możliwość w rozwoju swojej firmy. Jest to opłacalne, przede wszystkim dlatego, że dostępny pod wynajem sprzęt – jest coraz lepszej jakości. Kilkuletnie maszyny natomiast są bowiem o wiele tańsze niż zakup nowych urządzeń budowlanych. Czy opłaca się jednak wynajmować maszyny budowlane, a jeśli tak to kiedy? Sprawdźmy w jakim okresie kwitnie wynajem maszyn i czy da się na tym w ogóle zarobić na przykładzie propozycji firmy Regem Service.

Wynajem i serwis maszyn Liebherr zimą

Zima z pewnością nie jest ulubionym okresem w branży budowlanej bowiem liczba zleceń gwałtownie spada. Minusowe temperatury nie sprzyjają pracy na budowie i ruch w interesie powoli stygnie. Nie oznacza to jednak, że kompletnie nic się wtedy nie dzieje. Niektóre zlecenia, które mają bardzo krótkie terminy i tak muszą zostać dokończone. Maszyn budowlanym nie straszne wtedy mrozy i pracę trzeba mimo wszystko kontynuować. W tym czasie szczególnie będzie istotny serwis maszyn Liebherr, który sprawuje kontrolę nad ich stanem technicznym. Jak wiadomo, zimą znacznie łatwiej uszkodzić maszyny, zwłaszcza przy nieodpowiedniej pielęgnacji. Udanie się do serwisu maszyn budowlanych Liebherr jest więc obowiązkowe.

Kiedy wynajmować maszyny budowlane?

Jak już wspomnieliśmy, w okresie zimowym pracy jest niewiele.

W tym czasie finalizuje się przeważnie przetargi, aby jak najszybciej wiosną rozpocząć prace budowlane. Jeśli zależy nam na wynajmie maszyn budowlanych to dobrze będzie załatwić wszystkie wymagane formalności jeszcze w czasie zimy. Najlepszy czas to styczeń oraz luty, czyli początek nowego roku. Możemy wtedy dokładnie przeliczyć nasze finanse i sprawdzić, jakie maszyny będą nam niezbędne do danego przetargu. W ten sposób będzie już przygotowani na wiosnę i od razu zaczniemy wszystkie prace.

Przeliczając wydatki warto odłożyć trochę pieniędzy na serwis maszyn. Po zimie konieczne jest sprawdzenie ich stanu, gdyż w tym okresie maszyny są szczególnie narażone na różnego rodzaju usterki i uszkodzenia. Szczególną uwagę musimy zwrócić na wszelkie spoiny oraz sprawy, a także stan płynów.

Sezon na wynajem maszyn budowlanych

Liebherr RadladerPodczas sezonu rozpoczyna się naraz wiele prac budowlanych, które wymagają użycia większych maszyn, takich jak np. ładowarki, czy koparki. Jeżeli wcześniej przeprowadziliśmy serwis maszyn Liebherr to teraz z czystym sumieniem możemy zabrać się do pracy i nadrobić wszystkie zaległości. Jeżeli jednak tego nie zrobiliśmy, to przed przystąpieniem do prac budowlanych koniecznie musimy udać się do serwisu maszyn budowlanych Liebherr.

Okazać się może, że niektóre z maszyn nie nadają się do użytkowania od zaraz i trzeba będzie pozostawić je w naprawie, przez co możemy stracić nawet kilka tygodni, właśnie z tego powodu serwis maszyn Liebherr musimy wykonać jeszcze przed rozpoczęciem sezonu budowlanego.

Podsumowanie

Serwis maszyn budowlanych Liebherr odnajdziesz chociażby w firmie REGEM, gdzie otrzymasz kompleksową obsługę oraz gwarancję najwyższej jakości. Serwis REGEM charakteryzuje szwajcarska precyzja i wybitni fachowcy. Tutaj dokonasz przeglądu swoich maszyn budowlanych i dowiesz się jak należy o nie dbać. Sprawdź sam.