Dotacje unijne na zakup maszyn budowlanych Liebherr

Zakup maszyn budowlanych jest bardzo dużym wydatkiem, który może okazać się zbyt uciążliwy dla większości firm budowlanych, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw. Niekiedy nawet kupno sprzętu używanego nie rozwiązuje w pełni wszystkich naszych problemów. Co możemy zrobić w takim wypadku? Jeżeli chcemy stawać do przetargów możemy pokusić się o jeszcze inne rozwiązanie, a więc zgłosić się po dotacje unijne na zakup sprzętu nowego bądź używanego. Regem Service wychodząc na przeciw tematowi dotacji unijnych zaprasza do zapoznania się z najnowszym wpisem, który szerzej rozwija prezentowaną tematykę.

Kto może otrzymać dotacje na zakup maszyn budowlanych?

Otrzymanie dotacji unijnych na zakup maszyn budowlanych nie jest oczywiście takie proste, wiadomo przecież, że nie każdy je otrzyma. Trzeba spełnić szereg określonych wymogów. Dobrą informację stanowić może fakt, że niewielkie firmy, które zatrudniają poniżej 10 pracowników także mogą startować w przetargach oraz korzystać ze środków pozyskanych z dotacji unijnych. To właśnie dla mikroprzedsiębiorstw został wdrożony specjalny program pozyskiwania środków pieniężnych z dotacji unijnych, dzięki którym małe firmy mogą ubiegać się o dopłaty do zakupu maszyn budowlanych.

Wcześniej tego rodzaju firmy bywały często pomijane podczas organizowaniu różnego rodzaju przetargów i nie miały zbyt dużych szans na pozyskanie zlecenia, teraz jest już inaczej. Z pewnością warto powalczyć zatem o dotację unijną nie tylko w ramach programów ogólnopolskich, ale również regionalnych. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat powinniśmy uzyskać chociażby  w urzędzie marszałkowskim.

Wysokość dotacji na zakup maszyn

koparki Liebherr serwisDotacje unijne nie pokryją oczywiście całego zakupu maszyn budowlanych, otrzymamy jedynie dany procent zwrotu, który wynosi zazwyczaj pomiędzy 30%, a 70%, co stanowi i tak bardzo dużą pomoc finansową. Resztę kosztów musi jednak pokryć już na własną rękę. W przypadku nowych maszyn budowlanych pomoc ta może okazać się niewystarczająca, ale zawsze pozostaje nam jeszcze zakup używanych maszyn, który może okazać się naprawdę dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup maszyn używanych to warto pamiętać o częstym serwisowaniu maszyn budowlanych Liebherr. Tego rodzaju przeglądy techniczne upewnią nas co do faktycznego stanu jakościowego urządzeń. Serwis maszyn Liebherr powinien zostać wykonany przynajmniej raz na pół roku.

Serwis maszyn Liebherr

Otrzymanie dotacji unijnych wiąże się z pewnymi wymogami, takimi jak np. dbałość o sprzęt budowlany. Wszystkie firmy, które otrzymują dotację są na bieżąco sprawdzane. Nasze maszyny muszą zostać poddawane serwisowi, który na bieżąco będzie kontrolować ich użyteczność. Dobrym pomysłem może okazać się ponadto skorzystania z usług serwisu maszyn budowlanych Liebherr w celu przeszkolenia pracowników pod względem prawidłowej eksploatacji urządzeń budowlanych.

Serwis maszyn Liebherr zagwarantuje nam fachową wiedzę i naprawdę naszych maszyn, dzięki czemu przejdą one wszystkie teksty i kontrole bez najmniejszego problemu.