Filtr Liebherr do dowolnej maszyny budowlanej to część zamienna, którą można również regenerować poprzez oczyszczenie z nadmiaru osadów. Profesjonalnie przeprowadzone działania diagnostyczne za pomocą interfejsu do diagnostyki komputerowej oraz odpowiednio kontrolowany proces regeneracji filtra sprawia, że filtr może odzyskać parametry zbliżone do swojej pierwotnej żywotności.

Istotne wytyczne podczas przywracania witalności filtra Liebherr

Weryfikacja stanu zapełnienia filtra cząsteczkami stałymi, zwanymi potocznie sadzą, jest wstępem do uruchomienia trybu wypalania. Działanie wzorowane na pierwotnych mechanizmach jest bezpieczne, gdy prowadzi się je w odpowiednich warunkach, a uzasadnione niedostatecznym wypalaniem podczas normalnego cyklu pracy silnika, na przykład podczas robót budowlanych z użyciem danej maszyny.

Innowacyjne sterowniki jednostek napędowych na paliwo diesel sprawiają, że dany silnik po podpięciu do sprzętu diagnostycznego poddaje się sczytywaniu przez oprogramowanie, które pokazuje przede wszystkim:

  • status regeneracji – dostępne opcje to regeneracja „Przymusowa” lub „Normalna”; w pierwszej zwiększone są znacznie obroty silnika, aby usprawnić typowy proces wypalania sadzy, natomiast w drugiej stosowane są specjalne preparaty do rozpuszczania cząstek DPF,
  • temperaturę gazów przed turbiną – wyższe parametry oznaczają wyższą sprawność cieplną silnika; kontrolowanie tej zmiennej podczas regeneracji filtra Liebherr usprawnia przebieg całego procesu,
  • temperaturę gazów przed i za filtrem DPF – podczas oczyszczania filtra może być ona komputerowo podniesiona do około 550°C i jest wtedy optymalna do procesu wypalania sadzy w sposób radykalny,
  • stopień zapełnienia filtra – zapełnienie kanalików w połowie, czyli wskazania na poziomie 50%, stanowi dostateczne ostrzeżenie przed konsekwencjami pracy na nie w pełni sprawnym filtrze. Po oczyszczeniu wolne kanaliki mogą stanowić powyżej 85% lub nawet 100% całości.

Solidnie przeprowadzona regeneracja jest znacznie bardziej korzystną finansową alternatywą dla wymiany tej części i pozwala szybko oraz skutecznie przywrócić maszynie pełną sprawność.

Maszyny z filtrem Liebherr i ich konkurencyjność

Silniki z dołączonym filtrem Liebherr stanowią standard w dziedzinie zmniejszania szkodliwości spalin. Podlegają one naprawom po uszkodzeniach mechanicznych oraz oczyszczaniu przy nadmiernym zapełnieniu cząstkami stałymi. Na rynku spotkać można również silniki, które działają bez filtra DPF. W jaki sposób?

Podstawą jest tutaj bezpośredni wtrysk paliwa Common Rail, wspomagany przez układ recyrkulacji gazów. Zmienna geometria turbosprężarek to kolejna charakterystyczna cecha w napędzie. Mogą one wykazywać osiągi na poziomie porównywalnym z tradycyjnymi silnikami, a także podobne parametry oszczędzania paliwa przy odpowiednim użytkowaniu.

Filtr Liebherr – wysoka jakość do zadań specjalnych

Obsługując dowolny filtr Liebherr mamy pewność, że jest to część odpowiedniej klasy, która w praktyce spełnia oczekiwania użytkowników. Ze względu na pojawiające się zapytania, poza serwisowaniem oferujemy również sprzedaż tych części do montażu poza Regem Service. Stale rozszerzamy pole naszych działań, zgodnie z potrzebami Klientów.